Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Września 29 2022 23:20:54
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA 11.09.22. XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ODPUST PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy uroczystość odpustową Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Dzisiaj wyrażamy naszą wdzięczność Bożej Opatrzności i tym, którzy odważyli się w tamtych czasach przeciwstawić ówczesnej władzy i upomnieć się o zniszczony przez milicję krzyż. Owocem tamtego sprzeciwu jest wybudowany w latach 1978 – 1982 kościół, w którym się obecnie znajdujemy, dziękujemy budowniczym kościoła, pierwszemu proboszczowi Ks. Prałatowi Janowi Strepowi i tym wszystkim, którzy tak entuzjastycznie i ofiarnie budowali tę Świątynię.

2. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym Suma Odpustowa o godz. 12.00 z tej racji nie ma Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00

3. Podczas Odpustu są dwa wydarzenia towarzyszące 1. Zbiórka ofiar do puszek dla młodej mamy, która zmaga się z chorobą nerwów obwodowych powodujących niedowład czterokończynowy i osłabienie mięśni tułowia. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Organizatorem zbiórki jest komitet społeczny „Zostań Aniołem.” 2. Jest ambulans zaparkowany na placu kościelnym, w którym będzie można oddać krew w godz. 9.00 – 13.30. Zapraszają do tej akcji pt.: „Twoja krew ratuje życie” Starosta Kraśnicki, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Parafia. Przy tej okazji będzie można zrobić podstawowe badania.

4. 13 września we wtorek obchodzimy rocznicę Objawień Fatimskich, zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30, który poprowadzi „Diakonia Modlitwy,” o 18.00 Msza św. zbiorowa do MB Fatimskiej, po Mszy procesja wokół kościoła z Figurą MB Fatimskiej i śpiewem Litanii Loretańskiej. Mszę św. zbiorową za zmarłych odprawimy w tym tygodniu we czwartek !!!

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu w zakrystii: są 1 bezimienna, KR pw.: MB Księżomierskiej, Janina Duda, Alina i Aleksander Bańka. 2 osoby złożyły ofiarę przez konto parafialne. Bardzo dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

6. Za tydzień będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Taca zaś będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Lublinie

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej odbędzie się nabożeństwo słowno-muzyczne z okazji 200 rocznicy urodzin Sługi Bożej Antoniny Mirskiej założycielki zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, pracujących w naszej parafii. Czuwanie poprowadzi Młodzieżowa Diakonia Modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo.

8. Zapraszamy do lektury prasy: w obu tygodnikach NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY polecamy poradnik dla rodziców pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci,” dzieci spędzają w internecie średnio aż 9 godz. dziennie, jak rozpoznać czy dziecko jest uzależnione i jak przeprowadzić cyfrowy detox. Zachęcamy do zakupu i czytania.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Intencje, rocznice i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń.

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?