Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Grudnia 04 2022 00:15:19
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ważniejsze wyd.2013-cz2

Ważniejsze wydarzenia 2013

Pasterka

G a l e r i a

 

   Rekolekcje adwentowe 2013

W dniach 14- 17 grudnia 2013 przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je ks. Mirosław Bończoszek, proboszcz parafii w Grabówce.

                                                                 Galeria

                                        

Schola - Mikołajki

              

 7 grudnia podczas próby scholi dziecięcej odwiedził dzieci wyjątkowy Gość z prezentami   od Św. Mikołaja. Było dużo radości i zabawy.

                                            G a l e r i a


Adwent 2013

Filmik podsumowujący Roraty w naszej parafii.


                                              Galeria

Msza roratnia jest to Msza o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie. Jej nazwa pochodzi od Introitu "Rorate caeli desuper". Tradycja rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną "roratką". Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa – Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę oczekiwania i tęsknoty za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania słowa Bożego i pełnienia woli Bożej.


SCHOLA DZIECIĘCA

Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 16.00 Śpiewamy w każdą niedzielę na mszy o godz. 11:30.    
  Galeria
              

              

 

NIEDZIELA MISYJNA   

                              

Niedziela Misyjna- rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

Dzień Misyjny przypada corocznie w przedostatnią niedzielę października , jest to dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. 20.10.2013 w parafii odbyło się przedstawienie ,  które przygotowała  s. Władysława wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Kraśnika.

                                                                     Galeria

 

 

PIESZA WYPRAWA DO SANKTUARIUM ŚW. OTYLII

28 września pod przewodnictwem ks. Kamila grupa dwudziestu ministrantów i lektorów udała się w pieszą wyprawę do Sanktuarium św. Otylii w Urzędowie.

Mała kaplica świętej  patronki Urzędowa pochodzi z 1890 r. i stoi w miejscu dawnego drewnianego kościoła. Do kapliczki prowadzi leśny dukt, po obu stronach którego ustawione są figury świętych. Miejscowi uważają, że woda bijąca ze źródła znajdującego się pod kapliczką ma właściwości lecznicze i pomaga w schorzeniach gardła, oczu i głowy.

Wycieczka rozpoczęła się od Eucharystii, którą celebrowano o godz. 8.00 w naszym kościele. Obrana trasa, która wiodła przez Krzywie i Dzierzkowice pozwoliła na chwilę refleksji i modlitwy na cmentarzu i przy grobie Śp. Ks. Jana Strepa.  W czasie drogi nie zabrakło czasu na rozmowy te bardziej i mniej poważne… była też przerwa na posiłek na rynku w Dzierzkowicach. Wyprawie towarzyszyła także wspólna modlitwa.

 

Galeria
Różaniec Rodziców Za Dzieci

        

 05 października 2013 (sobota) odbył się wyjazd członków Róż Różańcowych Rodziców i wszystkich chętnych na Jasną Górę gdzie dokonano zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszych rodzin, miejsc pracy i wszystkich spraw.

W programie była również wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.                            

 Galeria           Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014


2 września w naszym kościele parafialnym dyrekcje, nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie parafii przeżywali ro
zpoczęcie roku szkolnego. Mszy św. przewodniczył ks. Michał Strudziński, a homilię wygłosil ks. Kamil Kajdaszuk, katecheci z Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja oraz Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce!

W niedzielę 15 września podczas Mszy św. o godz. 11.30 w naszym kościele zostaną pobłogosławione przybory szkolne. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z tego błogosławieństwa.

GaleriaMsza prymicyjna ks. Michała Baińskiego

 

W niedzielę 7 lipca 2013 o godz. 13.00 odbyła się prymicyjna Msza Święta  ks. Michała Baińskiego, która zakończyła się uroczystym indywidualnym błogosławieństwem Prymicjanta i każdy otrzymał pamiątkowy obrazek.
Życzymy Księdzu Michałowi owocnej pracy w naszej parafii.

Galeria


Pożegnalna Msza ks. Krzysztofa

1 lipca w poniedziałek o godz.18.00 odbyła się pożegnalna Msza ks. Krzysztofa Wójcika. Ksiądz był wikariuszem w naszej parafii przez 5 lat. Ksiądz Krzysztof odebrał podziękowania i życzenia.  Dziękujemy Księdzu za wieloletnią posługę ,za wszelkie dobro i uśmiech. Życzymy opieki Boga na dalsze lata posługi. Szczęść Boże.

 

G a l e r i aVI Piknik Rodzinny

W niedzielę 23 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii Piknik Rodzinny zorganizowany pod hasłem "W Kościele jesteśmy rodziną".
Przez uczestniczeni
e w licznie przygotowanych atrakcjach wzajemnie poznawaliśmy się, pragnąc aby nasza wspólnota parafialna dla każdego była rzeczywiście miejscem, w którym w jedności i komunii razem podążamy drogą wzrostu w świętości.
Piknikowi towarzyszyły występy zespołów muzycznych, pokazy straży pożarnej, zawody sportowo-integracyjne, kiermasze ciast i książek, stoisko misyjne przygotowane przez Siostry Białe z Lublina, znakowanie rowerów przez policję, a także wspólna modlitwa za nasze miasto, która trwała przez cały czas pikniku w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Naszą zabawę zakończyliśmy nabożeństwem czerwcowym. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w organizacji tego ważnego wydarzenia dla naszej wspólnoty parafialnej i zapraszamy do obejrzenia dwóch galerii zdjęć. 

G a l e r i a  1

                                                                 G a l e r i a  2

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?