Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Grudnia 07 2021 15:50:39
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Biały Tydzień

Dzieci z klas trzecich przeżywały w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej - najważniejszy moment w swoim życiu religijnym. Wtedy po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. dzieci przygotowywane były przez s. Lucencję i panie katechetki by świadomie przyjąć Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronaiwrusa, dzieci zostały podzielone na 2 grupy.

 

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej trwa przez siedem dni. To wyjątkowy tydzień, który pokazuje, jak ważnym wydarzeniem w życiu człowieka jest przyjmowanie Komunii Świętej i życie w zjednoczeniu z Bogiem.
Jest to okres oktawy komunijnej, która symbolizuje szczególne i świadome uczestnictwo w Mszy Św.

Galeria

 

Konkurs

Komunikat

Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Slowo i Chleb"

Troskliwy Obrońca Kościoła


Parafia rzymskokatolicka św. Józefa Robotnika w Kraśniku ogłasza  ogólnopolski   konkurs   literacki „O Słowo i Chleb".


Inspiracją konkursu jest Rok św. Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka 8 grudnia 2020 roku dla upamiętnienia 150 rocznicy ogłoszenia tego świętego patronem Kościoła powszechnego. Na tę okoliczność papież Franciszek wydał list apostolski – Patris corde. Celem konkursu jest ponowne odkrywanie roli św. Józefa i kształtowanie postaw na jego wzór, wzmacnianie naszego życia duchowego, rodzinnego i wiary.

Święty Józef pragnie każdemu z nas uświadomić, jak wiele od niego zależy. A słowo i chleb, których potrzebujemy, zawsze są nam niezbędne do codziennej egzystencji.

Pokormy Cieśla z Nazaretu żyjący w cieniu Maryi i Jezusa, wychodzi do nas z ufnością i opatrznościowo, gdyż jest Troskliwym Obrońcą Chrystusa i Kościoła.

Organizatorzy oczekują na teksty wcześniej nienagradzane, niepublikowane. Utwory należy oznaczyć godłem. W przesyłce powinny znaleźć się dane osobowe: imię i nazwisko, wiek autora, dokładny adres, telefon kontaktowy bądź e-mail. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wickowych: dzieci do lat 15, młodzież do lat 21 oraz dorośli. Utwory należy przysyłać w 4 egzemplarzach do dnia 20 listopada 2021 roku na adres:

Parafia św. Józefa Robotnika

ul. Krasińskiego 13

23-210 Kraśnik

z dopiskiem „Konkurs".

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w roku św. Józefa. Nagrodzone prace będą prezentowane w prasie oraz w okolicznościowej antologii. Laureaci będą poinformowani o podsumowaniu i wręczeniu nagród. Więcej informacji pod numerem telefonu 600 710 250 i na stronie internetowej www.jozef-krasnik.pl.

Patronat medialny: Nasz Dziennik, Niedziela.

Bierzmowanie 2021

 

Galeria

 

Triduum Paschalne


                                                                     Wielki Czwartek


Wielki Czwartek - pierwszy dzień Triduum Paschalnego, stanowi dla chrześcijan pamiątkę Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.


Galeria

 

 Wielki Piątek


Wielki Piątek -  dzień Krzyża, dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa.

 

 

Galeria
Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów
Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie. W zwyczaju jest też masowe odwiedzanie różnych kościołów i porównywanie wystroju Grobów.

W tym roku z racji pandemii poświęcenie odbyło się na dworze.

Galeria


Pascha
Przejście ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli ku wolności.
Odnowienie chrztu świętego.

 


GaleriaWielka Niedziela - Rezurekcja

Radosne Alleluja!!!  Ogłoszenie światu, że Jezus żyje, powstał z martwych.
 Rezurekcja z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla Kraśnika w czterech wejściach do Kościoła.


Z racji pandemii nie było uroczystej procesji wokół Kościoła.

Galeria

Droga Krzyżowa

W piątek 26 marca 2021 r. odbyło się rejonowe i dekanalne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodych pod hasłem " Zła się nie ulęknę ". Nabożeństwo Drogi Krzyżowej było poprowadzone w naszej parafii przez Młodzieżową Diakonię Modlitwy. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.15 transmisją na żywo z terenu Majdanka gdzie Ksiądz Arcybiskup wprowadził w modlitwę i pobłogosławił zgromadzonych w rejonach. Rozważania były oparte na wspomnieniach byłych więźniów obozu na Majdanku.

Galeria


Droga Krzyżowa

W piątek, 26 marca, o godz. 19.15 Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Drogę Krzyżową opartą na relacjach więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku. W tym roku kolejny raz nie możemy spotkać się w pandemii na terenie obozu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie poprowadzone w naszej parafii przez Młodzieżową Diakonię Modlitwy o godz. 19.15. Rozpoczniemy łącząc się przez transmisję na żywo z Księdzem Arcybiskupem, który z terenu Majdanka, pozdrowi młodzież, skieruje do nas słowo i pobłogosławi. Następnie młodzi odczytają przygotowane rozważania. Serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych.


Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. Udział w rekolekcjach wielkopostnych powinien być dla nas przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem.

W dn 18-21.03.2021 w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Wielkopostne które prowadził ks. Paweł Tomaszewski - wicedyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Ks. Rekolekcjonista poprzez głoszone Słowo zachęcał do zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.

 

Gdy budzę się rano...

...budzę się rano... mówię... jak celnik Zacheusz będę rozdawać, jak Szymon będę nosić krzyże innych, jak Weronika będę ocierać twarze, jak Szczepan dam się kamienować, jak Jezus na krzyżu będę przebaczać, jak Franciszek będę kochać. Wieczorem spoglądam w lustro... widzę... Adama, który dopiero co zjadł owoc, Kaina, który dopiero co zabił, Judasza, który dopiero co zdradził, Piotra, który dopiero co się zaparł, Piłata, który dopiero co obmył ręce i zasypiam na mokrej od łez poduszce. A w nocy przychodzi Jezus i pyta: "Miłujesz Mnie?"...

 

 

Galeria

Bardzo dziękujemy Ks. Pawłowi Tomaszewskiemu za przygotowanie i wygłoszenie rekolekcji, które dały nam możliwość do wsłuchania się w Słowo Boże, spowiedzi i Komunii św.


Środa Popielcowa


Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Niech będzie to czas prawdziwej, szczerej pokuty i nawócenia, by jak najlepiej przygotować się do uczestnictwa w tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W tym czasie czterdziestodniowego postu pamiętajmy o MODLITWIE, POŚCIE I JAŁMUŻNIE, które pomogą nam zwrócić się od siebie do Boga i drugiego człowieka.

                 

     Galeria


Rekolekcje 2020

                          

Od soboty 12 grudnia do wtorku 15 grudnia w naszej parafii odbywały się Rekolekcje Adwentowe. Słowo rekolekcyjne głosił  ks. Michał Baiński. Tematem rekolekcji były FUNDAMENTY WIARY- MOJA DROGA DO NIEBA.

Cztery fundamenty, które były rozważane podczas spotkań rekolekcyjnych:

- modlitwa

- sakramenty św.

- Pismo św. - rozważanie

- nauka Kościoła - nauczanie Magisterium Koscioła

Roraty 2020

Galeria

Msza Roratnia jest to Msza o NMP w Adwencie. Tradycja Rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną Roratką. Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca Roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa - Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę naszego przygotowania, czuwania i tęsknotę za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w Roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania Słowa Bożego i pełnienie woli Bożej.


Wizytacja

8 listopada 2020r. w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna. Gościliśmy ks. Bp  Prof. Józefa Wróbla  Biskupa Pomocniczego naszej Archidiecezjii.

Galeria

 

Strona 2 z 59 < 1 2 3 4 5 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?