Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Stycznia 20 2022 02:08:25
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Termomodernizacja

Kraśnik, dnia 26.06.2020 r.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, ul. Z. Krasińskiego 13, 23-204 Kraśnik informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na wykonanie audytu energetycznego  ex-post, w tym oceny uzyskanych efektów energetycznego i ekologicznego dla budynku kościoła parafialnego Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, poddanego termomodernizacji w ramach projektu pod tytułem: „Termomodernizacja kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku” złożył następujący wykonawca: TGL Sp. z o.o.

 

 

           

 OPIS  PRZEDSIĘWZIĘCIA


„Termomodernizacja kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku.” przy wsparciu NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Lublinie w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 "Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie"

Ogłoszenia

 


„Termomodernizacja domu parafialnego oraz zmiana sposobu ogrzewania kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Ogłoszenia


Pasterka 2021

PASTERKA 2021

Galeria

 

Konkurs wyniki

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

„O Słowo i Chleb”

Troskliwy Obrońca Kościoła

 

Parafia pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniki podsumowała Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Słowo i Chleb” – Troskliwy Obrońca Kościoła.

Inspiracją konkursu był Rok Świętego Józefa (8 grudnia 2020 – 8 grudnia 2021)  ogłoszony przez papieża Franciszka 8 grudnia 2020 roku dla upamiętnienia 150 rocznicy ogłoszenia tego świętego patronem Kościoła powszechnego. Celem konkursu było ponowne odkrywanie roli św. Józefa, kształtowanie postaw na jego wzór, wzmacnianie naszego życia duchowego, rodzinnego i wiary.

Jury w składzie: Waldemar Michalski – przewodniczący, Wiesława Choma, Magdalena Dyndur, ks. Tadeusz Domżał, ks. Janusz Kozłowski oceniło 153 utwory nadesłane na konkurs. Po wnikliwej analizie przyznano nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych, następującym osobom.


KATEGORIA DOROŚLI

 

I nagroda

† O. Kazimierz Kozłowski                 – Lębork

II nagroda

Władysława Anna Jamróz                 – Mszana Dolna

III nagroda

Anna Piliszewska                              – Wieliczka

 

Wyróżnienia

Leokadia Baran                                  – Kraków

Katarzyna Barczyk                             – Bełżyce

Antoni Bosak                                     – Zamość (USA)

Magdalena Dryl                                  – Sanok

Krystyna Leszkowicz                           – Kozienice

Helena Łukawska                                – Kraśnik

Kazimierz Wyszyński                          – Bełżyce

 

KATEGORIA MŁODZIEŻ

 

I Nagroda

Magdalena Weronika Kowalik          – Polichna Druga

II nagroda

Wiktoria Nowak                                – Nowy Targ

III nagroda

Edyta Gawron                                   – Nowy Targ

 

KATEGORIA DZIECI

 

Nagrody równorzędne

Magda Goluch                                   – Niemce

Bartosz Ryniewski                             – Ratoszyn Pierwszy

Maria Subik                                       – Kraśnik

Łucja Subik                                        – Kraśnik

 

Organizatorzy serdecznie dziękują i gratulują wszystkim uczestnikom i nagrodzonym za odkrywanie i ubogacenie wartości świętego Józefa.

 

Rekolekcje
W dniach 11-14 grudnia 2021 w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je ks. Michał Strudziński nasz były wikariusz.Galeria

Pielgrzymka

W sobotę 6 listopada 2021 r. odbyła się Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców do Piekar Śląskich i Czstochowy.

O godz. 9.00 została odprawiona Msza św. w Bazylice NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich , następnie pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Po przyjeździe na Jasną Górę odbyła się konferencja wprowadzająca w zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. O 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona została Msza św. z zawierzeniem. W sali O.A Kordeckiego uczestnicy pielgrzymki mogli posłuchać świadectw łask po czym udali się na Apel Jasnogórski.

Galeria

MDM

W piątek 30 października 2021 r. odbyło się cotygodniowe wieczorne spotkanie MDM. Tym razem opiekun grupy ks. Marcin zorganizował dla młodzieży spotkanie filmowe. Obejrzany film skłonił do refleksji i dyskusji.

Dziękujemy młodzieży za gorliwą wymianę zdań na temat życia i wiary.


Konkurs

Prace konkursowe można wysyłać na adres mailowy : dyndur@op.pl


MDM

W piątek 8 października na cotygodnowe spotkanie MDM została zaproszona Siostra Agnes, która obecnie pracuje w naszej parafii a wcześniej była na misji w Kamerunie, gdzie pracują Siostry Opatrzności Bożej.

W tamtejszej parafii prowadziła zajęcia z kobietami, które były zatrudnione w zakładzie krawieckim. Kobiety kameruńskie pod kierownictwem Siostry szyły i haftowały szaty liturgiczne. W ten sposób zdobywały środki na utrzymanie przedszkola, szkoły parafialnej oraz stołówki dla biednych dzieci kameruńskich. Siostra Agnes opowiadała o życiu, pracy, tradycjach i niebezpieczeństwach związanych z jej  pracą w Kamerunie.

Galeria


Diakonia Modlitwy

Koronka na ulicach miast świata

28 września 2021r. o godz. 15-tej, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej mieszkańcy Kraśnika, z parafii św. Józefa i MB Bolesnej,   zgromadzili się na 5-ciu skrzyżowaniach ulic naszego miasta, aby z wiarą odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata.

W tym roku towarzyszyły nam intencje: za kapłanów, za oddalenie pandemii koronawirusa, za ofiary kataklizmów, o pokój na świecie, za Prezydenta Andrzeja Dudę, za wszystkich rządzących, za Polskę, za Kraśnik, za nasze rodziny i nas samych.

Bóg zapłać wszystkim modlącym się o Miłosierdzie Boże w zjednoczeniu z całym światem.

                                                         Diakonia Modlitwy

Galeria

Odpust parafialny

12 września przeżywaliśmy uroczystość odpustową Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, oraz obchody 62 rocznicy walki o Krzyż i Kościół w Kraśniku Fabrycznym.

Wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy odważyli się w tamtych czasach przeciwstawić ówczesnej władzy i upomnieć się o zniszczony przez milicję krzyż. Owocem tamtego sprzeciwu jest wybudowany w latach 1979 – 1982 kościół, w którym się obecnie znajdujemy. Dziękujemy budowniczym kościoła, pierwszemu proboszczowi Ks. Prałatowi Janowi Strepowi i tym wszystkim, którzy tak entuzjastycznie i ofiarnie budowali tę Świątynię. Podczas Eucharystii wyrażalismy swoją wdzięczności wobec Boga i ludzi za otrzymane dary oraz podjęty trud walki i budowy naszego kościoła.

O godz. 12.00 odprawiona została Suma Odpustowa której przewodniczył ks. Hubert Czarnecki proboszcz parafii MB Bolesnej w Kraśniku a Słowo Boże wygłosił O. Adrian Kotlarski ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Galeria

 

Poświęcenie plecaków

W niedzielę 5 września w naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 11.30 zostały poświęcone plecaki oraz przybory szkolne. Na uroczystej Mszy świętej zgromadziły się licznie dzieci oraz ich rodzice.


Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze, dodaj nam ochoty i zdolności, aby ta nauka była dla nas z pożytkiem doczesnym i wiecznym.

 

Galeria


Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?