Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Września 29 2022 23:31:59
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Witamy

Termomodernizacja

Kraśnik, dnia 26.06.2020 r.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, ul. Z. Krasińskiego 13, 23-204 Kraśnik informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na wykonanie audytu energetycznego  ex-post, w tym oceny uzyskanych efektów energetycznego i ekologicznego dla budynku kościoła parafialnego Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, poddanego termomodernizacji w ramach projektu pod tytułem: „Termomodernizacja kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku” złożył następujący wykonawca: TGL Sp. z o.o.

 

 

           

 OPIS  PRZEDSIĘWZIĘCIA


„Termomodernizacja kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku.” przy wsparciu NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Lublinie w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 "Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie"

Ogłoszenia

 


„Termomodernizacja domu parafialnego oraz zmiana sposobu ogrzewania kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Ogłoszenia


Nabożeństwo

28 lipca minie dokładnie 200 lat od przyjścia na świat założycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej Matki Antoniny Mirskiej. Mimo, że życie jej nie oszczędzało, nie załamała się, całą ufność pokładała w Panu. Potrafiła żyć w myśl zawołania: „Nic ponad miłość Chrystusa”. Całym sercem i z pełnym oddaniem służyła chorym, potrzebującym i zepchniętym na margines społeczny.


  

W niedzielę 18 września po Mszy św. wieczorowej odbyło się nabożeństwo słowno - muzyczne z okazjii 200 rocznicy urodzin Sługi Bożej Antoniny Mirskiej założycielki zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, pracujących w naszej parafii. Czuwanie przygotowała s. Agnes a poprowadziła Młodzieżowa Diakonia Modlitwy z opiekunem Ks. Marcinem.

Galeria

 

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożej Matki Antoniny

Boże, najlepszy Ojcze, który w Swojej Opatrzności wybierasz, kogo chcesz i kiedy chcesz, by okazać Swoją miłosierną miłość zagubionym i wątpiącym, wspomnij na dziecięcą ufność i zawierzenie Twojej Służebnicy Antoniny Mirskiej, która z miłości ku Tobie poświęciła się nawracaniu dusz zbłąkanych i zagubionych, i otarła wiele sierocych łez. Użycz jej chwały świętości na ziemi, a nam za jej wstawiennictwem udziel łask..., o które Cię pokornie prosimy.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W czwartek 1 września 2022r. odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023.

O godz. 9.00 odprawiona została Msza św. inaugurująca nowy Rok Szkolny oraz w intencji ofiar II wojny światowej.

Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich  podejmujących trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogli zdobywać wiedzę i wzrastać na nowych drogach w sposób fizyczny, intelektualny i duchowy. W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie, dyrekcje, nauczyciele, pracownicy kraśnickich szkół oraz poczty sztandarowe: ZS nr 2 im. Mikołaja Reja, PSP NR 5 im. H. Sienkiewicza i SSP im. 24 Pułku Ułanów.

Galeria

 

Konkurs

Galeria

Patron ostatniego soboru i całego Kościoła Świętego - jest bez wątpienia milczącym świętym, który najdostojniej przemawia od początku XXI wieku.

Św. Józef był bohaterem mijającego roku kościelnego (8 grudnia 2020 - 8 grudnia 2021). Wyszedł z cienia po to, by każdemu z nas uświadomić, jak wiele od niego zależy.

Konkurs poetycki "O Słowo i Chleb" - Troskliwy Obrońca Kościoła polegał na odrgywaniu roli Męża Bogurodzicy, który ciągle wychodzi do nas z ufnością i opatrznościowo. Skromny, pokorny, cichy Cieśla z Nazaretu, egzystujący w zaciszu Małżonki i Syna, otrzymał konkretne zadanie z góry, z nieba. Miał wychować Syna Bożego.

24 czerwa 2022 r. po Mszy św. odbyło się spotkanie podsumowujące 25 Ogólnopolski Konkurs Literacki " O Słowo i Chleb" w PSP NR 5. O godz 10.00 nastąpiło powitanie laureatów i wystąpienie organizatora konkursu ks. Janusza Kozłowskiego. Następnie było oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i dyplomów, na koniec był poczęstunek oraz słodka niespodzianka.

Antologia dotowana przez Urząd Województwa Lubelskiego, Departament Promocji Sportu i Turystyki

Patronat Marszałek Jarosław Stawiarski

Wyniki Konkursu


Zakończenie roku

24 czerwca 2022r. o godz. 9.00 została odprawiona uroczysta Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Koniec roku to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. 

Mszę świętą  sprawował ks. Marcin wraz Ks. Adamem, którzy modlili  się w intencji uczniów,  rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Galeria

Oktawa Bożego Ciała

Galeria


Poświęcenie pól

W niedzielę 19.06.2022 o godz, 16.00 w Wyżnicy odbyło się poświęcanie pól mieszkańców Wyżnicy, Wyżnianki, Kol. Wyżnianki, ul. Chłodnej. Mieszkańcy wraz z ks Maksymilianem udali się do czterech stacji zwanych ołtarzami.

Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemię i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Błogosławieństwo pól ma także charakter błagalny. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości.


Galeria

 

ZAPROSZENIE

Zapraszamy 24 czerwca 2022 r. po Mszy św. do SP nr 5 ul. Popiełuszki 


Bierzmowanie

We czwartek 19 maja 2022 o godz. 17.00 ks. Bp Józef Wróbel udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

Podczas bierzmowania na duszy ochrzczonego chrześcijanina zostaje odciśnięte niezatarte duchowe znamię, które można otrzymać tylko raz i które takiego człowieka na zawsze naznacza jako chrześcijanina. Dar Ducha Świętego jest mocą z góry, dzięki której taki człowiek uwiarygadnia swoim życiem łaskę otrzymaną na chrzcie i staje się „świadkiem” Chrystusa.

Galeria

Komunia

W niedzielę 8 maja w naszej parafii pzreżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. W tym roku do I Komunii przystąpiło 95 dzieci.

Galeria


Biały Tydzień nazywany jest okresem oktawy komunijnej. Pomaga dzieciom, które pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Eucharystii, wdrożyć się w przeżywanie odpowiednie sakramentu i zrozumieć jego wagę. Okres białego tygodnia jest też okresem wyciszenia, refleksji nad sakramentem Eucharystii oraz okazją do pogłębienia wiary.

Galeria


Koncert

KONCERT CHARYTATYWNY24 kwietnia 2022r. w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbył się KONCERT CHARYTATYWNY- KRAŚNIK DLA UKRAINY.

Wystąpił zespół wokalny ELEMENTORUM

Galeria

Strona 1 z 60 1 2 3 4 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?