Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Kwietnia 02 2023 08:43:17
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Witamy

Termomodernizacja

Kraśnik, dnia 26.06.2020 r.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, ul. Z. Krasińskiego 13, 23-204 Kraśnik informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na wykonanie audytu energetycznego  ex-post, w tym oceny uzyskanych efektów energetycznego i ekologicznego dla budynku kościoła parafialnego Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, poddanego termomodernizacji w ramach projektu pod tytułem: „Termomodernizacja kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku” złożył następujący wykonawca: TGL Sp. z o.o.

 

 

           

 OPIS  PRZEDSIĘWZIĘCIA


„Termomodernizacja kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku.” przy wsparciu NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Lublinie w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 "Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie"

Ogłoszenia

 


„Termomodernizacja domu parafialnego oraz zmiana sposobu ogrzewania kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Ogłoszenia


Uwielbienie

W niedzielę 19 lutego 2023 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w parafii odbyło się Uwielbienie poprzez Adorację, śpiew oraz modlitwę.

Galeria


Dzień Patrona10 lutego 2023 r. swój Dzień Patrona obchodził Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Uroczystości  rozpoczęto od uroczystej Mszy św. o godz. 10.00, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły a także zaproszeni goście.

 

Galeria

Pasterka 2022

Pasterka

Galeria


Rekolekcje Adwentowe


Rekolekcje Adwentowe


W dn. 10-13 grudnia 2022r. w parafii trwały rekolekcje adwentowe. Prowadził je ks. dr Walery Marcinowski, proboszcz katedry w Witebsku i wykładowca Biblii w WSD w Grodnie na Białorusi.


Galeria

Spotkanie Modlitewne


„ Eucharystia jest moją autostradą do Nieba „

                                                      Carlo Acutis

 

W sobotę 5 listopada 2022r. odbyło się spotkanie modlitewne Róż Różańcowych Rodziców za dzieci.
Rozpoczeliśmy Mszą św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 zaczęło się spotkanie modlitewne, którego tematem był Carlo Acutis błogosławiony Kościoła katolickiego, internauta który chętnie wykorzystywał internet do ewangelizacji i propagowania wiary. Później był czas na wspólną modlitwę, adorację i uwielbienie śpiewem. Na koniec był odmówiony Różaniec w intencjach dzieci i rodzin objętych modlitwą w Różach Różańcowych i Apel Jasnogórski.

Galeria


Różaniec

Miesiąc październik miesiącem Różańca Świętego

Miesiąc październik poświęcony jest Maryi i pięknej modlitwie różańcowej, modlitwie prostej, a zarazem kompletnej pod każdym względem. W różańcu łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie.

Galeria

28 października (piatek) miał miejsce różaniec prowadzony przez dzieci poprzebierane za postacie świętych. Byli m. in.  św. Jadwiga, matka Teresa z Kalkuty, św. Kinga, Jan Paweł II, Maksymilian Kolbe, Maryja, Aniołki, św. Mikołaj, św. Faustyna. Po zakończeniu różańca dzieci przeszły w orszaku wokół kościoła. W dolnej kaplicy czekały na dzieci prezenty i słodkie upominki za uczestnictwo w październikowych różańcach.

Galeria


Wojewódzkie Spotkanie Pszczelarzy


2 pażdziernika 2022 r. odbyły się 41 Wojewódzkie Kraśnickie Spotkanie Pszczelarzy. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się, zgodnie z tradycją, Mszą świętą o godz. 10.00 w intencji pszczelarzy.


Galeria

Pielgrzymka Róż Różańcowych

W sobotę 1 października odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców za dzieci do Sanktuarium Ojca Pio i Częstochowy na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

Galeria

 

Koronka na ulicach miasta

Co roku 28 września, o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

W środę 28.09 naszym mieście modlitwa odbyła się na następujących skrzyżowaniach:

Krasińskiego/Wyszyńskiego (przy kościele św. Józefa)

Wyszyńskiego/Sikorskiego

Krasińskiego/Mickiewicza

Słowackiego/Balladyny

Aleja Niepodległości/Urzędowska (przy Krzyżu)

Galeria


Nabożeństwo

28 lipca minie dokładnie 200 lat od przyjścia na świat założycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej Matki Antoniny Mirskiej. Mimo, że życie jej nie oszczędzało, nie załamała się, całą ufność pokładała w Panu. Potrafiła żyć w myśl zawołania: „Nic ponad miłość Chrystusa”. Całym sercem i z pełnym oddaniem służyła chorym, potrzebującym i zepchniętym na margines społeczny.


 

18 września 2022 r. odbyła się uroczystość z okazji 200. rocznicy urodzin Sługi Bożej Matki Marii Antoniny Mirskiej. O godz. 17 00 ks. Maksymilian Robak odprawił Mszę św., podczas której modlono się o beatyfikację Założycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Homilię wygłosił ks. Marcin Wyszyński, który przybliżył wiernym historię Zgromadzenia, powołanie i działalność Matki Mirskiej. Przypomniał, że jest kandydatką na ołtarze, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny na szczeblu rzymskim. Prosił również o modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożej Antoniny Mirskiej o cud, który jest potrzebny do ogłoszenia jej błogosławioną.

Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i przygotowane przez s. Agnes i ks. Marcina nabożeństwo słowno-muzyczne z udziałem młodzieży z MDM odnoszące się do życia i działalności Matki Mirskiej. Po jego zakończeniu uczestnicy modlitwy otrzymali książki, ulotki i obrazki z modlitwą za wstawiennictwem Sługi Bożej.


Galeria

 

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożej Matki Antoniny

Boże, najlepszy Ojcze, który w Swojej Opatrzności wybierasz, kogo chcesz i kiedy chcesz, by okazać Swoją miłosierną miłość zagubionym i wątpiącym, wspomnij na dziecięcą ufność i zawierzenie Twojej Służebnicy Antoniny Mirskiej, która z miłości ku Tobie poświęciła się nawracaniu dusz zbłąkanych i zagubionych, i otarła wiele sierocych łez. Użycz jej chwały świętości na ziemi, a nam za jej wstawiennictwem udziel łask..., o które Cię pokornie prosimy.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...


Strona 1 z 61 1 2 3 4 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?